Zpěvem k dobré mysli

Pozvánka na seminář:

Zpívání na pasekách.

Milí všichni,

srdečně vás zdravím do izolace a doufám, že netrpíte nouzí, nemocí nebo ztrátou a že vám doba přinesla i něco nového a zajímavého, třeba jako výzvu. Pokud máte těžké období a pomohla by vám podpora on-line, mám konečně techniku, že bych se mohla setkat po Skypu a mám čas a kapacitu to udělat.

Ráda bych vám také nabídla několik akcí, třeba vám pomůžou se na něco těšit. Jestli a v jakém rozsahu se uskuteční, není zatím jisté.

Až nás pustí ve skupině společně ven, uděláme Jarní dílnu v lese v podobě celodenního výletu-pobytu. Mám s hlasovou prací v lese krásné zkušenosti z podzimu a zimy.

Podobně bude fungovat otevřená skupina venku.

2.-6.7. –  Zpívání na Pasekách pro ženy

9.-13.7.Zpívání na Pasekách – zatím nechávám otevřené i mužům. Pokud se jich přihlásí dost (aspoň 5), bude dílna zaměřená na mužsko-ženskou polaritu v písních, jinak bude dílna, jako vloni, čistě ženská.

Také v obou paseckých setkáních budeme střídat zpívání v interieru s prací v lese a venku na kopci.

Ještě bych vás opět ráda podpořila k zapojení hlasu k odventilování přebytečné či obtížné energie: hlasitý vzdech na procházce do každého druhého kroku, syčení, zzzz nebo rrrr, samozřejmě, když jste opravdu sami a není nikdo poblíž, abyste si mohli sundat roušku. Můžete něco vyzkoušet a sami ucítíte, která hláska nebo zvuk vám chutná. Izolace a omezení pohybu zadržování energie podporují. Hlas vám může pomoci rozproudit potlačované síly a předejít tak depresívním náladám. Intenzívní zapojení podbřišku při sykavkách a zzzz často pomáhá proměnit frustraci nebo zlost v sebepodporující sílu.

Dechem proti stresu:

Znovu opakuji osvědčený trojdobý dech:

1. Krátký, aktivní nádech nosem, jen jako přičuchnutí.

2. Aktivní, klidně v břiše silové sssss nebo ššššš, vysyčet vnitřní nánosy pánevním dnem. Zde se zlost hodí jako pracovní nástroj!

3. Čekání, až vlna nádechu se sama začne vracet, chvíle, kdy nic nedělám a nic nemusím, spočinutí na svém dně. Když nádech začne přicházet jako vlna z oceánu, pokračuji 1.

Přeju vám všem dobré dny a těším se, až se zase budeme moci setkat

Zuzana Vlčinská. tel. 608 18 36 56. mail: pzpivani@gmail.com

KONTAKTY

Email: info@psychosomatika-cls.cz
Emailová adresa SPM neslouží k objednávání pacientů do ordinací

Tento web slouží odborné společnosti SPM ČLS JEP k informování veřejnosti a organizaci svých členů.
Neobsahuje dezinformace, je chráněn před zneužitím dat a neslouží komerčním zájmům.


SPOLEČNOST PSYCHOSOMATICKÉ MEDICÍNY ČLS, člen EAPM