Chronická bolest v terapii


Detaily události

  • Datum:

Datum / čas
Date(s) - 06/10/2019
8:30 - 18:00

kategorie


Termín: 6.10.2019

Lektoři: Mgr. Petr Šádek, PhDr. Luděk Vajner

Místo: Centrum komplexní péče Dobřichovice

Info + přihlášení: https://www.ckp-dobrichovice.cz/seminar/chronicka-bolest-v-terapii/

Z chronické bolesti se v dnešní době stává v lékařské komunitě oprávněně fenomén. Při déletrvající bolesti se stává život pacienta velmi komplikovaným. Od vlivu na pohybové chování až po prožívání emocí a situací. Současně tento stav poskytuje výzvu i terapeutům, kteří se často setkávají s pacientem, který je depresivně laděný, na vše reaguje negativně a libovolný podnět je pro něj bolestivý a nepříjemný. To vše díky chronické bolesti.

Tento unikátní kurz nabídne pohled dvou klinických specialistů – psychologa a fyzioterapeuta, kteří představí současné trendy v terapii chronické bolesti a v fyzioterapeutické a psychologické práci s pacienty, kteří se prezentují s chronickou bolestí. Zároveň nastíní způsob, jak se právě tyto dva druhy péče mohou při terapeutickém procesu vhodně doplňovat.

V teoretické části bude popsána neuroanatomie bolesti, její vznik a vliv na pohybový, kognitivní a emoční systém. Dále bude poukázáno na vztah osobnostní charakteristiky a zkušenosti na vnímání bolesti, interpersonální a intrapersonální jevy spojené s chronickou bolestí. V praktické části bude prezentována diagnostika z pohledu psychoterapeuta i fyzioterapeuta, hodnocení vlivu bolesti na pacienta. V terapeutické části pak bude nastíněn způsob práce psychoterapeuta s bolestí (možnosti kognitivně behaviorální terapie, hypnozy, relaxačních a autogenních tréninků a další metody), zároveň budou ukázány možnosti práce fyzioterapeuta (manuální terapie bolesti dle DNM, relaxační pohybová terapie aj.).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..